U Craiova – FC Voluntari 3-1. Oltenii au fost conduşi, dar au întors rezultatul înainte de pauză. Rocha a marcat în finalul partidei

0

Craiova şi FC Voluntari se înfruntă de la ora 20:00, în ceea ce trebuia să reprezinte ultimul meci al etapei cu numărul 18. Reprogramarea partidei FCSB – Viitorul va face ca jocul din Bănie să treacă în plan secund, pentru că televiziunile nu au acceptat să programeze la ora 14:00 partida de la Piteşti.

Craiova – Voluntari 3-1 (Koljic 26, Mitriţă 45+2, Rocha 90+1 / Gadze 11)

Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea). Asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea) şi Stelian Slabu (Braşov)
Stadion: Ion Oblemenco (Craiova)

Echipele de start:

• U Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Tiago Ferreira, Bancu – Cicâldău, Mihăilă – Meza Colli – Mitriţă, Mateiu – Koljic (Rocha 45+1)
  • Rezerve: Popescu – Kelic, Briceag, Fedele, Burlacu, Nuno Rocha, Bărbuţ
  • FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică, Armaş, Balaur, Vlad – Laidouni, Răuţă – Căpăţînă, Gadze, Gheorghe – Tudorie (Kabasele 54)
  • Rezerve: Kabasele, Iancu, Deac, Pîrcălabu, Ricardinho, Hodorogea, Petrariu

Minutul 90+3: Final de meci! Oltenii se impun pe teren propriu, după ce ilfovenii au condus. Astfel, echipa lui Mangia profită de înfrângerea celor de la Viitorul şi urcă pe locul trei în Liga 1 Betano, cu 34 de puncte.

Minutul 90+1: GOOOOOL Craiova! Nuno Rocha profită de o greşeală a apărării ilfovene, îl driblează pe Vâtcă şi înscrie în poarta goală.

Minutul 75: Ocazie imensă pentru FC Voluntari! Kabasele scapă singur cu Pigliacelli dar trage puţin pe lângă poarta oltenilor. Tabela rămâne intactă.

Minutul 67: Spectaculos! Meza Colli centrează în careu, Bancu preia pe piept şi trimite mingea în plasa laterală din foarfecă.

Minutul 58: Ocazie pentru olteni! Elevii lui Mangia duc mingea la marginea careului iar Mitriţă trage puternic, dar Vâtcă este atent şi reţine.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+3: Pauză!

Minutul 45+2: GOOOOL Craiova! Bucurică îl…