Lovitură de teatru pe Parc des Princes, în Liga Campionilor: PSG – Manchester United 1-3. A fost un final nebun! În celălalt meci, FC Porto – AS Roma 3-1. Italienii părăsesc competiţia

0

• Ajax Amsterdam şi Tottenham sunt primele două echipe calificate în sferturile Ligii Campionilor.

PSG – Manchester United 1-3 (Bernat 12 / Lukaku 2, 30, Rashford 90+3 pen.)

Echipele de start:

• PSG: Buffon – Kehrer (Paredes 70), Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Veratti, Marquinhos – Dani Alves (Cavani 90+4), Draxler (Meunier 70), Di Maria – Mbappe
  • Rezerve: Areola – Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba
  • Manchester United: De Gea – Lindelof, Bailly (Dalot 36), Smalling, Shaw – Young, McTominay, Fred – Pereira (Chong 80), Lukaku, Rashford
  • Rezerve: Romero – Rojo, Dalot, Garner, Chong, Gomes, Greenwood

Minutul 90+8: Final de meci! Solskjaer o duce pe United în sferturile Ligii Campionilor!

Minutul 90+3: GOOOOOOOOL Manchester United! Rashford nu iartă de la punctul cu var şi englezii sunt aproape de calificarea în sferturile Ligii Campionilor!

Minutul 90+1: Penalty pentru Manchester United! Kimpembe loveşte mingea cu mâna în interiorul careului, iar centralul partidei dictează lovitură de la 11 metri.

Minutul 82: Fără ocazii clare de ambele părţi în repriza secundă. Manchester United este nevoită să mai înscrie un gol pentru a se califica în sferturile Ligii Campionilor, dar jocul echipei lui Solskjaer nu convinge.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 30: GOOOOOOL Manchester United! Rashford trage puternic de la distanţă, Buffon nu poate reţine balonul şi acesta ajunge la Lukaku, iar atacantul belgian îşi trece în cont ”dubla”.

Minutul 20: PSG se joacă cu apărarea visătoare a lui Manchester United! Bernat este, din nou, scăpat din marcaj de defensiva oaspeţilor, dar nu-l poate învinge pe De Gea.

Minutul 12: GOOOOOL PSG! Asediul…