LIVE TEXT | Poli Iaşi – „U” Craiova se joacă ACUM! Un jucător al oltenilor, aproape de un moment tragic

0

• Meciul dintre Poli Iaşi şi Craiova deschide etapa cu numărul 14, prima din retur.

Poli Iaşi – „U” Craiova 0-0

Stadion: Emil Alexandrescu (Iaşi)
Arbitru: Andrei Chivulete (Bucureşti). Asistenţi: Marius Marica (Bistriţa) şi Ciprian Danşa (Satu Mare)

Poli Iaşi: D. Rusu – L. Rus    , Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Qaka, Cioinac – Sanoh, Flores, Platini – A. Cristea
Rezerve: A. Cobrea – Bădic, Mihăescu, A. Sin, N’Dongala, P. Petre, Enoh
Antrenor: Flavius Stoican

Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Kelic, Bancu – Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, Mitriţă, Mihăilă – Koljic
Rezerve: L. Popescu – Burlacu, N. Rocha, Colli, Fedele, Briceag, T. Ferreira
Antrenor: Devis Mangia

Minutul 45+1 Mingea trimisă cu capul de Koljic loveşte transversala.

Minutul 40 Cristea şutează mult peste din poziţie centrală.

Minutul 31 Pigliacelli respinge în două rânduri mingile trimise de Sanog, din apropiere.

Minutul 10 Rus vede cartonaşul roşu după ce l-a lovit cu pumnul în gât pe Mihăilă! Faza pe larg + FOTO AICI!

Minutul 7 Koljic şutează într-un adversar, iar mingea se duce în corner.

Minutul 6 Iaşul are prima ocazie a meciului! Panţîru a şutat puţin pe lângă poartă, din prima, din afara careului.

Minutul 1 A început partida din Copou!

Poli Iaşi nu trece prin cea mai bună formă din acest sezon. Formaţia antrenată de Flavius Stoican are patru înfrângeri consecutive în Liga 1 Betano, cu Gaz Metan Mediaş (1-0), Viitorul (1-2), CFR Cluj (1-0) şi Hermannstadt (0-2). ”Cireaşa de pe tort” a pus-o eliminarea din Cupa României la loviturile de departajare, în faţa celor de la Viitorul, scor 3-2. Acum, moldovenii vor da piept cu un adversar tare. U Craiova vine la Iaşi pentru a obţine a treia victorie la rând în campionat. Oltenii nu au mai cunoscut ”gustul” înfrângerii de o lună şi jumătate, când Gaz Metan…