LIVE TEXT | Poli Iaşi – Gaz Metan se joacă ACUM. Duel pentru playoff între Stoican şi Iordănescu. Zaharia a deschis scorul în Copou

0

• În primul meci al zilei, Dunărea Călăraşi a învins Concordia Chiajna, scor 2-1.
  • Vezi AICI toate rezultatele etapei.

Poli Iaşi – Gaz Metan 1-0 (Zaharia 29)

Stadion: Emil Alexandrescu (Iaşi)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti). Asistenţi: Radu Ghinguleac (Bucureşti) şi Mircea Grigoriu (Bucureşti)

Poli Iaşi: Ruben Mino – Bosoi, Gardoş, Frăsinescu, Sin – Zaharia, Mihalache, Semedo, Burlacu – D. Flores, Garros
Rezerve: Rusu – Chelaru, Petre, Bădic, Mihăescu, Enoh, Panţîru
Antrenor: Flavius Stoican

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, I. Cristea, M. Constantin, Romeo – Fofana, Luis Aurelio – Olaru, Ivanov, Ely Fernandes – Yazalde
Rezerve: Batista – Pereira, Trif, Chamed, Mailat, Pedro Mendes, Rondon
Antrenor: Edward Iordănescu

►Minutul 29: GOOOL Poli Iaşi! Zaharia deschide scorul, după un contraatac al gazdelor. Pleşca a respins la 11 metri un şut puternic din lateral. Zaharia a venit singur, s-a aruncat spre balon şi a reuşit să împingă mingea cu talpa în plasă. Moldovenii au 1-0 şi la acest scor se apropie la două puncte de Sepsi, ocupanta locului 6.

►Minutul 22: Meci liniştit în Copou.  Ambele echipe sunt apăsate de importanţa celor trei puncte, astfel că nimeni nu riscă. Cel puţin pentru moment. Moldovenii au părut mai prezenţi în joc, dar ocazii importante întârzie să apară.

►Minutul 1: Start la Iaşi! A început a doua partidă a zilei din Liga 1 Betano. Ambele echipe sunt obligate să câştige, pentru a se apropia de zona de playoff. Egalul nu ajută pe nimeni.

Gaz Metan şi Poli Iaşi se întâlnesc în cadrul etapei cu numărul 23 din Liga 1 Betano. Moldovenii vin după eşecul usturător cu Dinamo, din ”Ştefan cel Mare”, scor 3-0. ”Câinii” au reuşit să-i depăşească în clasament din cauza golaverajului, ambele echipe fiind la egaliate de puncte. În cazul unui eşec, elevii lui Stoican ar…