LIVE TEXT | Hermannstadt – Dinamo se joacă ACUM! Golul pluteşte în aer la Sibiu. Gazdele asediază poarta lui Mandanda

• Rezerve: Muţiu, Mallo, N’Diaye, Zenke, R. Jaadi, Popa, Oltay

Minutul 45: Final de primă repriză la Sibiu!

Minutul 41: Şansă importantă pentru sibieni! Măţel centrează în careu de pe partea dreaptă, Offenbacher este scăpat din marcaj de defensiva lui Dinamo şi reia cu capul, dar trimite pe lângă poarta lui Mandanda.

Minutul 21: Prima ocazie a dinamoviştilor, după ce sibienii au dominat prima parte a jocului! Dan Nistor îşi încearcă norocul cu un şut de la distanţă, dar Căbuz este atent şi reţine.

Minutul 1: Fluier de start!

Dinamo poate profita de rezultatul de egalitate dintre Gaz Metan Mediaş şi Poli Iaşi, scor 1-1, şi poate urca pe primul loc în play-out, în cazul unei victorii pe terenul lui Hermannstadt, formaţie pe care ”câinii” au învins-o în tur, scor 2-0. Sibienii au un moral bun după victoria cu Concordia Chiajna, 1-0, prima pe noul stadion din oraş. Până la inaugurarea noului stadion, echipa antrenată de Vasile Miriuţă a disputat partidele de pe teren propriu la Târgu Mureş şi Piteşti.

”Ne confruntăm cu destul de multe probleme. Dussaut, Grigore şi Naser sunt suspendaţi, Papazoglou nu e 100% şi Montini nu s-a antrenat ieri. Plus trei jucători care sunt în Ramadan, fraţii Jaadi şi N’Diaye. O să stau de vorbă şi cu ei, şi cu doctorul, pentru că nici nu mănâncă, nici nu beau. Vor face deplasarea dar nu ştiu dacă vor juca, ei spun că sunt obişnuiţi.

Eu am fost la ultimul meci pe care l-au jucat…