LIVE TEXT | Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari se joacă ACUM. Caiado a marcat superb

0

Gaz Metan – Voluntari 1-0 (Caiado 32)

Mediaş: Pleşca – Creţu, Larie, A. Micael, Buşus – Fofana, L. Aurelio – D. Olaru, D. Caiado, Ivanovs – M. Rondon
Rezerve: Batista – Pleaşcă, Ely, Diallo, Mailat, Yazalde, Chamed

Voluntari: Mitrev – Hodorogea, I. Balaur, Armaş, A. Vlad – Căpăţînă, Răuţă – G. Deacs, I. Gheorghe, D. Popadiuc – Tudorie
Rezerve: Vâtcă – A. Bălan, Pîrcălabu, Belahmeur, C. Lazăr, Russo, Ricardinho

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 45: Pauză la Mediaş.

Minutul 34: Şansă uriaşă pentru Gaz Metan. Darius Olaru a scăpat singur cu Mitrev, a încercat să înscrie cu un şut la colţul lung, dar l-a luat la ţintă pe portarul advers. Rămâne 1-0.

Minutul 32: GOOOL Gaz Metan! Caiado a deschis scorul după o centrare impecabilă a lui Creţu. Şeptarul a marcat din plonjon.

Minutul 1: A început partida!

Partida de la Mediaş pare să aibă o miză ceva mai ridicată pentru FC Voluntari, care poate să stea mai liniştită în ultimele două etape. În cazul unei victorii, ilfovenii se vor afla la cinci puncte de locul de baraj ocupat de Dunărea Călăraşi, iar lupta pentru evitarea retrogradării ar urma să se dea, în principal, între echipa lui Dan Alexa şi FC Hermannstadt (locul 13), Concordia Chiajna fiind deja matematic căzută în eşalonul secund.

De partea cealaltă, Gaz Metan Mediaş a pierdut primul loc din play-out în faţa lui Dinamo, însă cu o victorie astăzi ar fi la egalitate de puncte, 42, cu echipa lui Mircea Rednic. Echipa lui Edi Iordănescu, care este curtat intens de FCSB, a avut o formă ceva mai slabă în ultimele trei meciuri, înregistrând primele două înfrângeri din play-out şi o remiză.

În acest sezon, cele două formaţii s-au mai întâlnit de trei ori. În sezonul regular, cele două au remizat la Voluntari, 1-1, însă în celelalte două meciuri, Gaz Metan s-a…