LIVE TEXT | FC Voluntari – Gaz Metan 1-1. Alexandru Vlad a egalat din lovitură liberă

0

• Vezi AICI rezultatele înregistrate duminică în Liga 2. Petrolul se îndepărtează de primele locuri.
  • Seara se încheie cu meciul dintre CFR Cluj şi FCSB, care poate fi urmărit AICI.

FC Voluntari – Gaz Metan 1-1 (A. Vlad 39 / Caiado 12)

Arbitru: George Găman (Craiova). Asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ) şi Mihai Marica (Bistriţa). Rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)

Voluntari: Vâtcă – I. Gheorghe, Balaur, I. Armaş, A. Vlad – Căpăţînăs, Răuţă – G. Deac, Laidouni, Gadze – Tudorie
Rezerve: Mitrev – Ricardinho, Russo, Hodorogea, Popadiuc, A. Bălan, Pîrcălabu
Antrenor: Cristiano Bergodi

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, M. Constantin, Larie, Cikarski – Fofana, Luis Aurelio – Mailat, Rondon, Caiado – Yazalde
Rezerve: Batista – Ivanov, Ely Fernandes, P. Costea, N. Chamed, A. Pereira, Diallo
Antrenor: Edward Iordănescu

Minutul 39: GOOOL FC Voluntari! Alexandru Vlad a înscris cu şansă din lovitură liberă. Fundaşul lateral a şutat în zid, Fofana a deviat mingea, iar balonul s-a scurs în plasă. Pleşca a fost păcălit de traiectoria pe care a luat-o balonul şi a rămas pe loc.

Minutul 32: Ocazie mare pentru Tudorie. După o eroare comisă de Luis Aurelio, Tudorie a scăpat singur cu Pleşca. Veteranul din poarta oaspeţilor i-a închis perfect unghiul lui Tudorie, care l-a luat la ţintă. Mingea respinsă de Pleşca l-a lovit în faţă pe Tudorie, după care s-a scurs în afara terenului. Rămâne 1-0 pentru Gaz Metan.

Minutul 26: Replica gazdelor. Laidouni a căutat colţul lung, de la 23 de metri, însă a trimis la o palmă de bara laterală.

Minutul 25: Ocazie pentru Gaz Metan. Fofana a trimis în şase metri, Rondon a plonjat şi a deviat spre poartă, dar Vâtcă a blocat.

Minutul 12: GOOOL Gaz Metan! David Caiado deschide scorul la prima mare ocazie a partidei. Mario Rondon l-a driblat cu…