LIVE TEXT | FC Voluntari – Dunărea Călăraşi. S-a încheiat prima repriză. Elevii lui Alexa au dominat

0

FC Voluntari – Dunărea Călăraşi, 0-0

Minutul 45 – S-a încheiat prima repriză.

Minutul 22 – Acelaşi Mediop joacă rolul servantului, dar Honciu, aflat în interiorul careului, şutează peste poartă. Elevii lui Alexa domină partida.

Minutul 19 – Cea mai mare ocazie a meciului. Mediop a recuperat un balon în flancul stâng, a centrat în careu, dar Ianis Stoica a ratat din poziţie ideală.

Minutul 1 – A început meciul de la Voluntari.

Echipele de start:

Voluntari: Vâtcă – Krasniqi, Armaş, Balaur, I. Gheorghe – Laidouni, Signorelli, Răuţă – Căpăţînă, Tudorie, Gadze
Rezerve: Petrariu, Leasă, Al. Vlad, Fl. Bălan, I. Bălan, Hodorogea, G. Deac

Dunărea Călăraşi: Călăraşi: N. Calancea – S. Vlădoiu, Dobrosavlevici, Luchin, G. Mendy – Ammari, Bourceanu, Honciu, I. Stoica – D. Benzar, Mediop
Rezerve: Straton, Ben Djemia, G. Iancu, A. Souda, Henderson, V. Munteanu, Al. Munteanu

Stadionul „Anghel Iordănescu” va găzdui primul meci al zilei de duminică. De la ora 15:00, la Voluntari vine Dunărea Călăraşi. Echipa lui Cristiano Bergodi putea să scape de ultimul loc în clasament pentru prima dată în acest sezon dacă în runda precedentă nu pierdea în faţa celor de la Botoşani, dar ilfovenii au suferit în Moldova. A fost 1-0 pentru formaţia pregătită de Liviu Ciobotariu şi FC Voluntari continuă să fie „lanterna roşie” a Ligii I Betano. Are 16 puncte adunate în 23 de etape.

De cealată parte, echipa oaspete, Dunărea Călăraşi, s-a distanţat de locurile care retrogradează. În etapa trecută a câştigat în faţa celor de la Chiajna, scor 2-1, şi este pe poziţia a 12, având 21 de puncte.

În meciul din turul sezonului regulat, jucat la Călăraşi, cele două formaţii au încheiat la egalitate, 1-1.

„Întâlnim o altă contracandidată a noastră la evitarea retrogradării. FC Voluntari este o echipă mult…