LIVE TEXT | Craiova – Gaz Metan se joacă ACUM! S-a deschis scorul în Bănie

U Craiova – Gaz Metan 2-0 (Mitriţă 52, 87)

• U Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, T. Ferreira, N. Bancu – Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, V. Mihăilă, Al. Mitriţă – N. Rocha
  • Rezerve: Popescu – Briceag, Popa, Colli, Burlacu, Fedele, Dimitrov
  • Gaz Metan: Pleşca – Diallo, Michael, M. Constantin, Trif – Fofana, I. Cristea – Ely Fernandes, Ivanovic, Chamed – Fortes
  • Rezerve: Batista – Hăjmăşan, Costea, Stancu, Buziuc, Olaru, Yazalde

Minutul 87: GOOOOOOOL Craiova! Mitriţă execută perfect şi duce scorul la 2-0! Pleşca a ghicit colţul, dar nu a putut să oprească balonul din drumul spre gol.

Minutul 86: Penalty pentru Craiova! Mitriţă intră în careu şi este dezechilibrat de Diallo. Horaţiu Feşnic arată punctul cu var.

Minutul 68: Şansă mare pentru olteni! Mihăilă primeşte un balon în interiorul careului, dar trage slab din poziţie ideală şi Pleşca reţine uşor.

Minutul 52: GOOOOOOOL Craiova! Mitriţă execută o lovitură liberă, mingea este respinsă de zid şi se opreşte în plasa porţii lui Pleşca.

Minutul 48: Ocazie imensă pentru olteni! Mitriţă ia o acţiune pe cont propriu, intră în centru şi trage puternic din afara careului, dar Pleşca respinge în corner.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Finalul primei reprize.

Minutul 37: Asediul oltenilor! Cicâldău primeşte o minge în careu, şutează puternic de pe loc dar Pleşca respinge.

Minutul 32: Probleme pentru Gaz Metan! Fofana vede al doilea cartonaş galben de la centralul Horaţiu Feşnic şi este eliminat. Astfel, elevii lui Teja vor evolua aproximativ o oră în zece oameni.

Minutul 8: Ocazie imensă pentru Craiova! Tiago Ferreira primeşte o minge în centrul careului, şutează din poziţie ideală dar mingea este respinsă în corner, iar tabela rămâne intactă. Început bun de partidă pentru echipa lui Mangia!

Minutul 1: Fluier de…