LIVE TEXT | Brighton – City şi Liverpool – Wolves se joacă ACUM. Petrecerea poate începe pentru „cetăţeni”! Echipa lui Klopp a fost campioană doar 10 minute

0

Titlul din Premier League se decide în ultima rundă a campionatului. Cu o etapă înainte de final, Manchester City este favorită, având 95 de puncte, cu unul mai mult faţă de Liverpool. În cazul în care echipa lui Guardiola se impune la Brighton va deveni campioană, iar rezultatul de pe Anfield, din meciul cu Wolverhampton, va fi doar de palmares.

Brighton – Manchester City 1-4 (Murray 27 / Aguero 28, Laporte 38, Mahrez 64, Gundogan 72)

• Brighton (4-4-1-1): Ryan – Saltor (83′ Montoya), Duffy, Dunk, Bernardo – Knockaert, Kayal, Bissouma, Jakanbakhsh (67′ Locadia) – Gross, Murray (67′ Andone)
  • Rezerve: Button, Bong, Burn, Molumby,
  • Manchester City (4-3-3): Ederson – Walker, Kompany (86′ Otamendi), Laporte, Zinchenko – B. Silva, Gundogan, D. Silva (78′ De Bruyne) – Mahrez, Aguero, Sterling
  • Rezerve: Muric, Danilo, Jesus, Sane, Stones

Minutul 72: GOL MANCHESTER CITY! Gundogan înscrie din lovitură liberă şi cetăţenii se distanţează la 4-1. Petrecerea poate începe pentru echipa lui Pep Guardiola, care se află la 20 de minute de câştigarea titlului.

Minutul 68: Florin Andone îşi face apariţia pe teren! Românul îi ia locul lui Glenn Murray, cel care a deschis scorul şi a pus-o în dificultate pe Manchester City.

Minutul 64: GOL MANCHESTER CITY! Cetăţenii fac 3-1 prin Riyad Mahrez, care a şutat puternic de la marginea careului, iar titul este foarte aproape să ajungă la formaţia lui Pep Guardiola.

Minutul 60: În primul sfert de oră din repriza secundă, Manchester City a abordat un stil de joc similar cu cel din prima repriză, de până să încaseze golul de la Brighton. Elevii lui Pep Guardiola se mulţumesc cu posesia şi aşteaptă momentul potrivit pentru a încerca să-şi majoreze avantajul.

Minutul 46: A început repriza secundă!

PAUZĂ: Repriză plină de emoţii pentru Manchester City, care…