LIVE BLOG | Viitorul – Dinamo 5-0. „Câinii” umiliţi total! Lui Eugen Neagoe i s-a cerut demisia, iar partida a fost întreruptă peste 20 de minute din cauza fanilor dinamovişti

0

Viitorul – Dinamo 5-0 (Iancu 9, 69, Ganea 48, Calcan 66, Eric 70)

Echipele de start:

• Viitorul: Tordai – Mladen, Ţîru, P. Iacob (Ghiţă 58), De Nooijer – Vl. Achim, Artean, Houri – G. Iancu, G. Ganea (Calcan 61), Măţan
  • Rezerve: Căbuz, Boboc, Ciobanu, Pitu, Eric
  • Dinamo: Straton – G. Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore (Sin 46) – Mrzljak (Perovic 61), Răuţă – Sorescu (D. Popa 51), K. Bru, Moldoveanu – Montini
  • Rezerve: Piscitelli, D. Ciobotariu, I. Filip, Mihaiu

Minutul 90+4 Finalul calvarului pentru Dinamo!

Minutul 85 Viitorul simte că Dinamo nu mai e în joc şi, deşi gazdele îşi creează ocazii de gol, fotbaliştii nu mai sunt concentraţi la finalizare. De celaltă parte, „câinii” revin greu în apărare şi abia aşteaptă finalul partidei.

Minutul 79 Viitorul are o nouă ocazie de gol, dinamoviştii sunt „jaloane” pe teren. Mijlocaşul pătrunde în interiorul careului şi trage plasat la colţul lung, iar Straton respinge spectaculos în lateral.

Minutul 70: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL VIITORUL! Eric înscrie şi el cu un şut spectaculos de la distanţă! Incredibil: e 5-0 pentru echipa lui Hagi.

Minutul 69: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL VIITORUL! Trupa lui Hagi marchează din nou, după întrerupere! De Nooijer centrează perfect din partea stângă, cu efect, iar Gabi Iancu pune capul perfect, de lângă un fundaş dinamovist, şi-l învinge pe Cătălin Straton.

Minutul 67! Meciul a fost reluat, iar fanii dinamovişti au fost evacuaţi din peluză.

UPDATE Centralul Marcel Bîrsan cheamă echipele la marginea terenului, unde are loc o şedinţă! Nu se mai joacă de aproape 20 de minute!

UPDATE Florin Prunea s-a dus în peluză pentru a discuta cu fanii, care nu s-au calmat, din cauza unei noi…