LIVE BLOG | U Craiova – CFR se joacă ACUM. Ţucudean a rămas acasă, Andrei Cristea e titular. Atmosferă incediară în Bănie

0

U Craiova – CFR Cluj 0-0

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova)
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad). Asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare) şi Sebastian Gheorghe (Suceava).

Craiova: Pigliacelli – Martic, Kelic, T. Ferreira, Bancu – Cicâldău, Mateiu – Meza Colli, A. Cristea, MihăilăKoljic
Rezerve: L. Popescu – Donkor, N. Rocha, Briceag, Dimitrov, Fedele, Bărbuţ
Antrenor: Devis Mangia

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokivic, Culio, A. Ioniţă – Deac, Omrani, A. Păun
Rezerve: Jesus Fernandez – A. Mureşan, Peteleu, Hoban, Petrila, Costache, G. Ganea
Antrenor: Antonio Conceicao

►Minutul 10: Entuziasmul oaspeţilor s-a diminuat. Jocul s-a echilibrat după ce clujenii au început în ofensivă meciul din Bănie. Chiar şi aşa, elevii lui Conceicao stau mai sus în teren şi dau impresia că oricând ar putea ameninţa poarta adversă. De partea cealaltă, gazdele aşteaptă o eroare în tabăra ardelenilor.

►Minutul 5: Campioana începe sus.  Elevii lui Antonio Conceicao s-au instalat în jumătatea adversă în primele minute, dar fără să-i pună mari probleme lui Pigliacelli. Oltenii par puţin surprinşi de modul în care adversarii au început partida.

►Minutul 1: Start în Bănie. Lovitura de începere le-a aparţinut oaspeţilor de la CFR Cluj. Alexandru Mitriţă şi-a luat rămas bun de la suporterii olteni. Vândut la New York City FC, Mitriţă i-a predat, simbolic, bandelora de căpitan lui Nicuşor Bancu. Acest lucru s-a întâmplat chiar pe gazon, înainte de începerea jocului.

Captură Digi Sport

20:43 Replica oltenilor. După Bogdan Mara, a venit rândul lui Marcel Popescu să vorbească, la marginea terenului: „E un examen foarte important şi ne putem autoevalua mai bine. Îi doresc însănătoşire lui Ţucudean. Lui Mitriţă îi urez baftă, pentru că va fi un ambasador pentru Craiova şi pentru…