LIVE BLOG | Sepsi – FCSB se joacă ACUM! Gnohere revine pe teren, Neagoe surprinde

0

• Vicecampioana e obligată să câştige pentru a reveni la trei puncte în spatele liderului CFR Cluj.
  • Sepsi OSK a suferit trei înfrângeri în ultimele patru meciuri disputate pe teren propriu, dar ultima oară a învins Astra Giurgiu, scor 1-0.

Sepsi OSK – FCSB 0-0

Arbitru: Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca). Asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) şi Mircea Orbuleţ (Bucureşti)
Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)

Sepsi: Fejer – Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Velev, A. Rus – Nouvier, Vaşvari, Fl. Ştefan – Tandia
Rezerve: Niczuly – Ursu, Karnitsky, Mensah, Hamed, Drăghici, Simonovski
Antrenor: Eugen Neagoe

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, J. Morais – Nedelcu, L. Filip – Teixeira, Man, F. Tănase – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – F. Coman, Jakolis, I. Stoica, Rusescu, M. Roman, T. Moldovan
Antrenor: Nicolae Dică

Minutul 5: Sepsi are prima ocazie a partidei! Vaşvari primeşte o minge în careu, reia cu capul, dar Bălgrădean reţine şi păstrează tabela intactă.

Minutul 1: Fluier de start la Sfântu Gheorghe, unde termometrele arată două grade Celsius. Dică începe cu Teixeira titular, în timp ce Neagoe surprinde cu Adrian Rus la mijlocul terenului.

19:30 Avem şi echipa de start a gazdelor de la Sepsi OSK. O surpriză ar putea fi urcarea lui Florin Ştefan în tridentul ofensiv din spatele lui Tandia. Internaţionalul U21 evoluează mereu în banda stângă, însă în general pe postul de fundaş, nu pe cel de extremă. Surprinzătoare este şi apariţia lui Adi Rus la mijloc.

18:30 Ninge puternic la Sfântu Gheorghe. Gazdele anunţă însă că sunt pregătite pentru meciul din această seară, contra vicecampioanei FCSB.

►18:24 Avem echipa de start a FCSB. Harlem Gnohere revine pe teren după două etape de suspendare. Teixeira e de asemenea titular, în timp ce Florinel Coman e doar pe bancă.