LIVE BLOG | Muntenegru – România se joacă ACUM. La aceste scoruri suntem în urna a patra! Ţucudean, cel mai periculos om la Podgorica

0

• În cazul unui succes, tricolorii păstrează şanse la primul loc, dar numai dacă Lituania încurcă Serbia.
  • Adversarii din Muntenegru au nevoie de o victorie pentru a termina grupa pe locul secund.
  • Pentru a prinde urna a treia la tragerea la sorţi a preliminariilor EURO 2020, suntem obligaţi să câştigăm la Podgorica, după care să sperăm că Scoţia învinge Israel.

Muntenegru – România 0-0 / Serbia – Lituania 0-0 / Scoţia – Israel 0-1 (Kayal 9)

Arbitru: Felix Zwayer (Germania). Asistenţi: Thorsten Schiffner şi Marco Achmuller
Stadion: Gradski (Podgorica, capacitate: 13.000 de locuri)

Muntenegru: Petkovic – Marusic, Kopitovic, Simic, Vesovic – Kosovics, Ivanic – Jankovic, Mugosa, Jovovic – Beqiraj
Rezerve: Mijatovic, Ljuljanovic – Boljevic, Djordjevic, Hocko, Kajevic, Klimenta, Mirkovic, Radunovic, Scekic, Vujacic, Zoric
Selecţioner: Ljubiša Tumbakovic

România : Tătăruşanu – Cr. Manea, Săpunaru, Moţi, Toşca – Anton, Stanciu – Chipciu, Keşeru, Maxim – Ţucudean
Rezerve: Pantilimon, Niţă – Paşcanu, T. Băluţă, I. Hagi, Puşcaş, Bancu, Nedelcearu, Deac, Marin, Mitriţă, Cicâldău
Selecţioner: Cosmin Contra

►Minutul 20: In-form Chipciu confirmă şi la Podgorica. Jucătorul cedat de Anderlecht la Sparta Praga a centrat din stânga, mingea s-a îndreptat spre poarta adversă, dar Petkovic a reuşit să respingă peste bara transversală cu vârful degetelor.

►Minutul 17: Ţucudean a trecut din nou pe lângă gol. Maxim a centrat din flancul stâng la colţul scurt, Ţucudean a deviat în ultimul moment, dar mingea s-a scurs pe lângă poarta apărată de Petkovic. Important e că rămânem periculoşi, iar gazdele nu şi-au creat vreo ocazie până acum.

►Minutul 10: Se complică situaţia României. Israel conduce în Scoţia, astfel că avem nevoie de un succes la patru goluri diferenţă în acest moment pentru a mai prinde…