LIVE BLOG | Manchester United – PSG se joacă ACUM. Di Maria şi Rashford au avut primele ocazii. AS Roma – Porto 0-0

0

Liga Campionilor a revenit în această seară. Primele două dueluri sunt AS Roma – FC Porto şi Manchester Uniter – PSG şi pot fi urmărite pe DigiSport, TelekomSport şi Look TV. www.prosport.ro transmite meciurile în format live blog.

Manchester United – PSG 0-0
Stadion:
Old Trafford (Manchester)
Arbitru: Daniele Orasto. Asistenţi: Fabiano Preti şi Alessandro Costanzo (Italia)

Manchester United: De Gea – A. Young, Lindelöf, Bailly, Shaw – Matić, Herrera, Pogba – Lingard, Martial, Rashford
Rezerve: S. Romero – Dalot, P. Jones, Lukaku, Mata, Fred, A. Sanchez
Antrenor: Ole Gunnar Solskjær

PSG: Buffon – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembes, Bernat –  Marquinhos, Draxlers, Verratti – D. Alves, Mbappé, Di Maria
Rezerve: Areola – Chupo-Moting, Dagba, Diaby, Kurzawa, Nkunku, L. Paredes
Antrenor: Thomas Tuchel

►Minutul 20: Un bebeluş priveşte astăzi primul său meci.  Tatăl copilului îl veghează în spital, dar în acelaşi timp nu poate rata primul „blockbuster” din acest an.

►Minutul 11: Primul galben al meciului. Daniele Orasato îl avertizează pe Kimpembe, pentru un fault dur comis asupra lui Rashford, la mijlocul terenului.

►Minutul 9: Replica lui United. Rashford a încercat să-l surprindă pe Buffon cu un şut la colţul scurt. Veteranul italian s-a lipit de bară şi a respins în afara terenului.

►Minutul 6: Ocazie pentru PSG. Angel Di Maria a şutat de la 18 metri, dar mingea a trecut de puţin pe lângă vinclul porţii apărate de De Gea.

►Minutul 1: A început meciul de pe „Old Trafford”. S-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Emiliano Sala, atacantul transferat de Cardiff de la Nantes, care s-a prăbuşit în Canalul Mânecii.

21:24 Fierde Manchesterul. Suporterii francezi se află la a doua…