LIVE BLOG Liga Campionilor | Tottenham – Manchester City şi Liverpool – Porto, de la ora 22:00. Echipele de start

0

• Miercuri se joacă celelalte două partide din sferturi: Ajax – Juventus şi Manchester United – FC Barcelona
  • Împerecherea semifinalelor: Liverpool/Porto vs Manchester United/Barcelona şi Ajax/Juventus vs Tottenham/Manchester City.

Tottenham vs Manchester City, de la ora 22:00

Arbitru: Björn Kuipers. Asistenţi: Sander van Roekel şi Erwin Zeinstra. Rezervă: William Collum.

Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko, Winks – Alli, Eriksen, Son – Kane
Rezerve: Gazzaniga – Davies, Foyth, Llorente, Lucas, Sanchez, Wanyama
Antrenor: Mauricio Pochettino

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph, Gundogan, Fernandinho, David Silva – Mahrez, Aguero, Sterling
Rezerve: Muric – De Bruyne, Gabriel Jesus, Foden, Kompany, Sane, Stones
Antrenor: Pep Guardiola

21:20 Au mai rămas 40 de minute până la meci. Până atunci vă invităm să citiţi 10 lucruri inedite despre noua arenă a lui Tottenham, înainte de găzduirea primului meci din Ligă: Teren retractabil, meciuri din NFL, cel mai mare bar din UK şi multe altele

Liverpool vs Porto, de la ora 22:00
Arbitru:
Mateu Lahoz. Asistenţi: Pau Cebrián Devís şi Roberto del Palomar. Rezervă: Ovidiu Haţengan.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Milner – Fabinho, Henderson, N. Keita – Salah, Firmino, S. Mané
Rezerve: Mignolet – Wijnaldum, Gomez, Sturridge, Shaquiri, Origi, Matip
Antrenor: Jurgen Klopp

FC Porto: Casillas – M. Pereira, Felipe, Militao, Telles – Corona, Pereira, Torres, Otavio – Marega, Soares
Rezerve: Vana – Hernani, Brahimi, Andre Pereira, F. Andrade, Diogo Leite, Bruno Costa
Antrenor: Sérgio Conceição

21:20 Au mai rămas 40 de minute până la meci. Ovidiu Haţegan este rezerva lui Mateu Lahoz, în această seară.

Stadionul Tottenham Hotspur va găzdui pentru prima dată un meci din cupele europene, iar…