LIVE BLOG Liga Campionilor | Liverpool – Napoli se joacă ACUM. Gafă uriaşă pe Anfield. Neymar a înscris pe „Marakana”. Inter – PSV 0-1. Rezultatele complete şi echipele calificate/eliminate

0

Echipele calificate în optimi: Ajax Amsterdam, Barcelona, AS Roma, Real Madrid, Juventus, Manchester United, Atletico Madrid, Manchester City, Bayern München, Borussia Dortmund, Schalke 04 şi FC Porto

Echipele calificate în 16-imile Ligii Europa: Galatasaray, Club Brugge, Benfica şi Valencia

Echipele eliminate: AS Monaco, PSV Eindhoven, Lokomotiv Moscova, AEK Atena şi Young Boys Berna

Grupa A

Club Brugge – Atletico Madrid 0-0

Club Brugge: Horvath – Poulain, Mechele, Denswil- Vormer, Amrabat, Nakamba, Vanaken, Ngonge – Wesley, Openda
Rezerve: Letica – Decarli, Fariga, Mitrovic, Peres, Rits, Schrijvers
Antrenor: Ivan Leko

Atletico Madrid: Oblak – Arias, Godin, Montero Rubios, Saul – Lemar, Rodrigo, Thomas, Koke – Griezmann, Martins
Rezerve: Adan – Correa, Kalinic, Filipe Luis, Moya, Munoz, Vitolo
Antrenor: Diego Simeone

Minutul 45+1: Pauză.

Minutul 25: Ocazie pentru Altetico Madrid. Antoine Griezmann a căutat vinclul, dar Horvath a respins în afara terenului. Va fi lovitură de colţ pentru Atletico.

Minutul 20: Primul cartonaş galben al partidei îl vede Francisco Javier Montero Rubio, puştiul de 19 ani din defensiva lui Atletico.

Minutul 1: A început partida de la Brugge.

AS Monaco – Borussia Dortmund 0-1 (R. Guerreiro 15)

Borussia Dortmund: Hitz – Hakimi, Toprak, Diallo, Schmelzer – Weigl, Dahoud – Pulisic, Gotze, Guerreiro – Philipp
Rezerve: Burki – Akanji – Alcacer, Burnic, Gomez, Toljan, Wolf
Antrenor: Lucien Favre

Monaco: Benaglio – Biancone, Glik, B. Badiashile, Raggis – Henrichs, Tielemanss, Ait Bennasser, Massengo – Diop – Falcaos
Rezerve: L. Badiashile – Barreca, Jemerson, Gouano, Serrano, Sylla, Thurram-Ulien
Antrenor: Thierry Henry

Minutul 15: GOL Borussia Dortmund! Numai un sfert de oră a rezistat codaşa AS Monaco în faţa liderului din Bundesliga. Portughezul Guerreiro a deschis scorul…