LIVE BLOG Liga Campionilor | City – Tottenham şi Porto – Liverpool se joacă ACUM. Două goluri în 7 minute pe Etihad!

0

• Barcelona s-a calificat în semifinale după 4-0 la general cu Manchester United. Ajax a realizat încă o surpriză şi a eliminat pe Juventus, scor 3-2 la general.

FC Porto – Liverpool 0-0 (în tur 0-2)

• FC Porto: Casillas – Militao, Pepe, Felipe, Telles – Pereira, Herrera – Brahimi, Corona, Otavio – Marega
  • Rezerve: Vana – Fernando, Costa, A. Pereira, M. Pereira, Soares, O. Torres
  • Liverpool: Allison – Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Milner – Mane, Origi, Salah
  • Rezerve: Mignolet – Gomez, Henderson, Shaqiri, Sturridge, Keita, Firmino

Minutul 1: A început meciul!

Manchester City – Tottenham 1-1 (Sterling 4 / Son 7) (în tur 0-1)

• Manchester City: Ederson – Walker, Kompany, Laporte, Mendy – De Bruyne, Gundogan, D. Silva – Sterling, Aguero, B. Silva
  • Rezerve: Muric – G. Jesus, Mahrez, Otamendi, Fernandinho, Sane, Stones
  • Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko, Wanyama – Alli, Eriksen, Lucas Moura – Son
  • Rezerve: Gazzaniga – Davies, Foyth, Lamela, Llorente, D. Sanchez, Skipp

Minutul 7: GOOOOOOOOOLLLLLLLLL TOTTENHAM! Son egalează, după doar trei minute de la golul lui Sterling. Eriksen încearcă o pasă filtrantă, Laporte greşeşte şi îi dă o pasă decisivă lui Son, care înscrie cu un şut plasat, tare, pe lângă Ederson.

Minutul 4: GOOOOOOOOOOOOL CITY! Sterling, aflat liber în careu, îşi face mingea pe dreptul pentru şut şi trage puternic,iar Lloris nu poate salva!

Barcelona – Manchester United 3-0 (Messi 16, 20, Coutinho 61)

• Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto (Semedo 71), Pique, Lenglet, Jordi Alba – Arthur (Vidal 75), Sergio Busquets, Rakitic – Messi, Luis Suarez, Coutinho (Dembele 81)
  • Rezerve: Cillessen, Semedo, Dembele, Malcom, Vidal, Umtiti, Alena
  • Manchester United: De Gea – Jones, Smalling, Lindelof, Young – Pogba,…