LIVE BLOG Liga Campionilor | Barcelona – Liverpool se joacă ACUM! Catalanii au deschis scorul! Meci încins pe Camp Nou

0

• Barcelona şi Liverpool se întâlnesc în al doilea duel din semifinalele Ligii Campionilor, de la 22:00, pe Camp Nou.
  • Ajax a luat prima opţiune la calificarea în finala Ligii Campionilor după ce a învins cu 1-0 pe Tottenham, pe noul White Hart Lane.

Barcelona – Liverpool 1-0 (Suarez 26)

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen – S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Rakitic, Busquets, Vidal – Messi, Suarez, Coutinho
Rezerve: Cillessen – Semedo, Arthur, Dembele, Malcom, Umtiti, Alena
Liverpool: Alisson – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson – Milner, Fabinho, Keita – Salah, Mane, Wijnaldum
Rezerve: Mignolet – Lovren, Firmino, Henderson, Shaqiri, Origi, Alexander-Arnold

Minutul 26: GOOOOOOOOOOOOL Barcelona! Jordi Alba centrează în careu, Suarez este scăpat din marcaj de Matip şi reia din alunecare direct în plasa porţii lui Alisson. Chiar dacă a înscris împotriva fostei sale echipe, atacantul sud-american nu a ezitat să-şi celebreze reuşita.

Minutul 23: Liverpool este din ce în ce mai periculoasă! Cormoranii reuşesc să ducă mingea în apropierea careului advers, dar defensiva catalanilor reuşeşte de fiecare dată să îi blocheze pe atacanţii englezilor înainte ca aceştia să şuteze.

Minutul 22: Probleme pentru Klopp! Naby Keita s-a accidentat şi nu mai poate continua partida. În locul său va intra Henderson, scos la încălzire de antrenorul german.

Minutul 14: Messi primeşte o centrare în careu de la Jordi Alba, dar este blocat de Robertson înainte de a şuta la poarta lui Alisson. Acesta este ”încolţit” şi de Matip, fundaşul lui Liverpool câştigând duelul. Argentinianul a cerut penalty după ce acesta a atins mingea cu mâna în interiorul careului.

Minutul 3: O primă şansă pentru catalani! Rakitic scapă spre poarta lui Alisson, preferă să trimită în centru în loc să şuteze,…