LIVE BLOG | FCSB – U Craiova 0-0. Atmosferă incendiară pe Arena Naţională. Gnohere e rezervă, Stoian e OUT. Replica lui Mangia

0

FCSB – U Craiova 0-0

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti). Asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti) şi Sebastian Gheorghe (Suceava)

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Balaşa, Planic, Jr. Morais – Pintilii (cpt.), Filip – Man, F. Tanase, F. Coman – Hora
Rezerve: A. Vlad – D. Nedelcu, Gnohere, Rusescu, M. Roman, F. Matei, F. Teixeira
Antrenor: Mihai Teja

Craiova: Pigliacelli – Martic, T. Ferreira, Kelic, Briceag – Fedele, Cicâldău – Bărbuţ, N. Rocha, N. Bancu – Koljic
Rezerve: L. Popescu – Donkor, Dimitrov, Bic, Mihăilă, A. Cristea, Fortes
Antrenor: Devis Mangia

Minutul 5: Se joacă pe contre. Cele două echipe sunt rupte la mijlocul terenului, cel puţin în acest debut de partidă. Bărbuţ şi Tănase au avut cele mai multe incursiuni, dar până în acest moment n-am notat vreo ocazie importantă. Chiar şi aşa, meciul a început promiţător.

Minutul 1: Start pe Arena Naţională. După ce Miodrag Belodedici a dat lovitura de începere, Marius Avram a fluierat startul jocului.

19:50 Circa 18.000 de oameni asistă la meciul din această seară.

PRA

19:41 Control anti-doping. La finalul jocului, câte doi jucători din fiecare tabără vor merge să efectueze teste anti-doping. Noul preşedinte al  Agenţiei Naţionale Anti-Doping, Cristi Balaj, e cel care a venit cu această propunere. Ultimul control de acest tip care a avut loc în Liga 1 Betano datează din aprilie 2018.

19:18 Belodedici va da lovitura de începere. Prezent la meci, Helmuth Duckadam a anunţat că Miodrag Belodedici va fi în centrul unui moment simbolic, la 32 de ani de la câştigarea Supercupei Europei. Din informaţiile ProSport, Tudorel Stoica l-a sunat în cursul zilei pe Belo, căruia i-a cerut…