LIVE BLOG | FCSB – Milsami Orhei se joacă ACUM. Tănase a deschis scorul la prima ocazie. Galeria vicecampioanei îl înjură copios pe Florin Talpan

0

FCSB – Milsami Orhei 1-0 (F. Tănase 12)
Arbitru: Kristoffer Hagenes. Asistenţi: Magnus Lundberg şi Anders Olav Dale. Rezervă: Trygve Kjensli (Norvegia).
Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu)

FCSB: A. Vlad – Belu, Planic, I. Cristea, Roman – Oaidă, Nedelcu, F. Tănase (cpt.) – Man, Hora, F. Coman
Rezerve: Bălgrădean – L. Filip, C. Dumitru, R. Ion, O. Popescu, Perianu, L. Ardelean
Antrenor: Bogdan Andone

Milsami: Chirinciuc – Jardan, Crăciun, Bolohan (cpt.), Plăticăs – Rusnac, Onica – A. Antoniouc, Andronic, Stînă – Nazar
Rezerve: Butuc – Zagaevschii, Patraş, M. Antoniuc, Martin, Guorguy Ba
Antrenor: Veaceslav Rusnac

Minutul 46: S-a reluat partida de la Giurgiu.

Minutul 45:Pauză la Giurgiu. FCSB conduce cu 1-0, graţie golului marcat de Florin Tănase. Moldovenii n-au pus probleme, dar şi vicecampioana s-a relaxat după golul din minutul 12. Pe finalul reprizei au început să mai apară situaţii periculoase la poarta lui Chirinciuc, dar care nu s-au materializat.

Jucătorii FCSB-ului, după golul marcat de Florin Tănase.

Minutul 43: Dennis Man a fost la un pas de 2-0. „Perla” FCSB-ului a trecut în viteză de fundaşii lui Milsami, a şutat din apropiere, dar Crăciun a intervenit în ultimul moment şi a respins în afara terenului. Ioan Hora se afla demarcat în faţa porţii şi i-a transmis lui Man că ar fi putut să paseze mai departe.

Minutul 41: Mihai Roman a centrat la 16 metri, Belu-Iordache a deviat la colţul lung, dar portarul Chirinciuc a prins fără probleme. Moldovenii au cedat complet iniţiativa şi aşteaptă finalul primei părţi.

Minutul 38: O nouă şansă pentru FCSB. Dragoş Nedelcu a încercat să înscrie cu un şut violent din afara careului, dar balonul a trecut pe lângă…