LIVE BLOG | FCSB – CFR Cluj se joacă ACUM. Dică surprinde în apărare, Conceicao nu riscă nimic. FOTO | Cum se prezintă gazonul

0

• Ultimele cinci meciuri directe dintre FCSB şi CFR Cluj s-au terminat cu acelaşi scor: 1-1.
  • Partida de pe Arena Naţională este ultima din acest an în Liga 1 Betano.

FCSB – CFR Cluj, de la 20:00

Arbitri: Sebastian Colţescu. (Craiova). Asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare) şi Sebastian Gheorghe (Suceava)
Stadion: Naţional Arena

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Bălaşa, Planic, M. Roman – Nedelcu, Filip – Man, F. Tănase, F. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – Moruţan, Jakolis, I. Stoica, Rusescu, T. Moldovan, A. Stan
Antrenor: Nicolae Dică

CFR: Arlauskis – C. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – C. Deac, Ţucudean, Omrani
Rezerve: J. Fernandez – Lang, Peteleu, A. Păun, A. Ioniţă, Petrila, Costache
Antrenor: Antonio Conceicao

Minutul 1: Galeria FCSB-ului a venit pregătită pentru ultimul meci din acest an.

Minutul 1: A început ultima partidă a anului 2018 din Liga 1 Betano. CFR Cluj are un avans de trei puncte în acest moment. În ultimele cinci jocuri, FCSB şi CFR Cluj au terminat la acelaşi scor, 1-1. CFR Cluj a avut lovitura de începere.

18:40 Avem şi echipa CFR-ului. Conform, Sport.ro, Conceicao începe cu echipa standard: Arlauskis – C. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – C. Deac, Ţucudean, Omrani.

18:35 A apărut echipa de start a FCSB! Dică surprinde în flancul stâng al apărării: Alexandru Stan e doar rezervă, iar titular e Mihai Roman. În ofensivă apar Man, Tănase şi Coman, iar vârf de lance este Harlem Gnohere.

18:24 În sfârşit! După ce în ultima partidă de pe Arena Naţională, dintre Dinamo şi FCSB (1-1), gazonul a fost principalul ”inamic” al celor 22 de jucători, astăzi suprafaţa de joc arată impecabil.

FOTO Digi Sport

UPDATE 16:00 Veste bună pentru jucătorii clujeni! Conducerea administrativă a decis că e momentul pentru o „injecţie” de…