LIVE BLOG | FC Sabail – Craiova se joacă ACUM! Oltenii punctează din nou. Roman marchează şi e imediat înlocuit de Fortes. Video

0

• Învingătoarea dublei dintre Sabail şi Craiova se va duela fie cu Honved Budapesta, fie cu Zalgiris Vilnius.

Turul I Europa League: Sabail – Craiova, 1-3 (Ramazanov 33 / Mateiu 13, Bancu 50, M. Roman 67)

Min. 73 – Craiova beneficiază de o lovitură liberă, dar Fortes, din poziţie lateral stânga, şutează peste bara transversală.

Min. 72 – Debutează Alexandru Ioniţă, jucătorul sosit de la CFR. A intrat în locul lui Bărbuţ.

Min.68 – Roman e înlocuit de Fortes. Prima schimbare în tabăra lui Papură.

GOOL CRAIOVA Min.67 – Mihai Roman a înscris primul său gol pentru Craiova, de la revenirea la echipa din Bănie. A punctat de şase metri, după o minge venită de la Bărbuţ. VIDEO

Min. 59 – Vedeta azerilor, Essien, fost star al unor forţe ca Real Madrid, Chelsea, AC Milan, iese de pe teren. În locul său a intrat Duventru.

GOOL CRAIOVA Min. 50Nicuşor Bancu a majorat scorul, după o cursă de 30 de metri. Căpitanul Craiovei a pătruns în careu, a profitat şi de greşelile din apărarea gazdelor şi a şutat sec în dreapta lui Bozinovski . VIDEO

Min.46 – S-a reluat partida.

Min. 45 – S-a încheiat prima repriză. Sabail – Craiova sunt la egalitate, 1-1. Statistica primei reprize.

GOOL SABAIL Min.33 Corner de pe partea dreaptă, doi jucători ai gazdelor trec peste minge, iar Ramazanov, decarul lui Sabail, şutează apoi din poziţie centrală şi restabileşte egalitatea pe tabelă. VIDEO

Min. 19 – Bărbuţ a tras de la 18 metri, dar portarul Bozinovski a reuşit să respingă. Oltenii au avut corner.

Min. 15 – Fanii olteni domină fondul sonor al arenei din Baku.

GOOOL CRAIOVA: Min. 13 – Alexandru Mateiu a descis scorul în minutul 13. Centrare Martic de pe partea dreaptă, iar Mateiu, din…