LIVE BLOG EURO 2019 | Derby-ul Italia U21 – Spania U21 a avut patru goluri! Chiesa a fost eroul meciului, după ce Ceballos a marcat senzaţional! VIDEO

0

Italia U21 – Spania U21, 3-1 (Chiesa ’36; Chiesa ’64, Pellegrini-pen. 82 / Ceballos ‘8)

Min. 90+4 – Meciul s-a încheiat. Italia s-a impus cu 3-1, după ce a fost condusă cu 1-0. Prima zi de EURO 2019 a arătat două partide extrem de frumoase. Italia U21 a învins Spania U21, în derby-ul grupei A, iar Polonia U21 a trecut de Belgia U21, scor 3-2.
Marţi, de la ora 19:30, le ţinem pumnii elevilor lui Mirel Rădoi. Naţionala României U21 joacă împotriva Croaţiei.

Min.82 – Carlos Soler îl trage de tricou pe Lorenzo Pellegrini în careu, se dictează penalty şi acelaşi Pellegrini majorează scorul.

Min. 64 – Italia trece în avantaj pe tabelă, după reuşita lui Chiesa.

Min. 46 – S-a reluat partida.

Min. 45+4 – S-au acordat patru minute de prelungiri, dar prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Min.43 – Nicolo Zaniolo s-a accidentat şi în locul său intră Riccardo Orsolini.

Min.36 – Chiesa egalează după o acţiune superbă, dribling şi execuţie  din viteză. Şutul expediat din marginea careului, de pe partea stângă, a fost fără şanse pentru Simon.

Min. 32 – Spania are un procentaj mult mai bun al posesiei, 63 la sută, iar acurateţea paselor e de 90 la sută.

Min. 29 – Arbitrul are misiune grea. A acordat cartonaşe galbene de ambele părţi: Calabresi (11), Vallejo (24), Zaniolo (25).

Min.8 – Dani Ceballos, jucătorul lui Real Madrid, scapă de marcaj şi înscrie cu un şut fabulos, la vinclul porţii apărate de Meret.

Min. 1 – A început derby-ul Italia – Spania.

Echipele de start

Italia: Meret – Calabresi, Mancini, Bonifazi, Dimarco – Barella, Madragora, Pellegrini – Zaniolo, Kean,…