LIVE BLOG | Dunărea Călăraşi – FCSB, ACUM. Mediop a anulat execuţia imparabilă a lui Dennis Man

0

• Vineri, în primele meciuri disputate în Liga 1 Betano după reluarea campionatului, s-au înregistrat următoarele rezultate: Concordia Chiajna – FC Botoşani 0-1 şi Gaz Metan – Astra 0-0.
  • Ziua de sâmbătă se încheie cu partida CFR Cluj – Hermannstadt, de la 20:00.

Dunărea Călăraşi – FCSB 1-1 (Mediop 30 / D.Man 16)

Stadion: Stadionul Central „Ion Comşa”  (Călăraşi)
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); Asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare) ş Sebastian Gheorghe (Suceava)

Dunărea: Calancea – Luchin, Dobrosavlevici, Ben Djemia (A. Omrani 65) – Vlădoiu, Honcius, Bourceanus (G. Simion 59), Ammari (A. Munteanu 75), Gaston Mendy – Mediop, Souda
Rezerve: Popa – Sârghi, Henderson, V. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

FCSB: Bălgrădean – R. Benzars, Planici, L. Filip, Junior Moraiss – Nedelcus, Stoians (F. Matei 50) – Man, F. Tănase, F. Coman – Rusescu (O. Moruţans 58)
Rezerve: A. Vlad – Gnohere, I. Hora, Al. Stan, F. Teixeira
Antrenor: Mihai Teja

►Minutul 85: Încă un cartonaş pentru oaspeţi. Souda a trecut de Nedelcu, iar mijlocaşul FCSB-ului l-a trântit la pământ, pentru a opri contraatacul.

►Minutul 78: Prima şansă a lui Gnohere. Dennis Man s-a distrat cu apărarea adversă, dar centrarea sa a fost respinsă de Mendy. Benzar a venit din urmă, a trimis în şase metri, iar Gnohere s-a desprins şi a reluat la colţul lung. Mingea a trecut departe de poarta apărată de Calancea.

►Minutul 75: Ultima schimbare a partidei. Dan Alexa îl schimbă pe Ammari cu Alexandru Munteanu.

►Minutul 68: Calancea e la post. Dennis Man a trimis la colţul lung, de la 18 metri, dar Calancea a plonjat şi a prins fără probleme.

►Minutul 67: A intrat şi „Bizonul”.  În lipsă de soluţii, Mihai Teja îl scoate pe Florin Tănase şi îl trimite în teren pe Harlem Gnohere. Să fie ultimul lui meci în tricoul FCSB?

►Minutul 65: Debutează fratele lui…