LIVE BLOG | Craiova – FCSB se joacă ACUM! Fedele a devenit eroul oltenilor! Gnohere iese după doar 15 minute

0

Craiova – FCSB 0-0

• Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Kelic, Bancu – Cicâldău, Mateiu, Fedele – Bărbuţ, A. Cristea, Mihăilă
    Rezerve: Popescu – R. Popa, Briceag, Meza Colli, Traşcă, Baicu, Fortes
  • Antrenor: Corneliu Papură
  • FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălaşa, Jr. Moiras – I. Cristea, Filip – Man, Tănase, Coman – Gnohere (Hora 16)
  • Rezerve: Vlad – Moruţan, Rusescu, M. Roman, Fl. Matei, Teixeira
  • Antrenor: Mihai Teja

Minutul 14 Pierdere uriaşă pentru Teja! Gnohere se pune pe gazon şi face gesturi prin care îndeamnă la schimbare. Hora va intra în scurt timp pe teren. În tot acest timp, oltenii şi vicecampionii au avut ceva de împărţit la mijlocul terenului.

Minutul 12 Ce ocazie pentru FCSB! Florinel Coman a pătruns pe mijloc şi l-a deschis pe Man în stânga. Arădeanul a intrat în careu, iar în momentul şutului a fost blocat în ultimul moment de Fedele, care a devenit eroul fazei.

Minutul 10 Oltenii fac spectacol în tribunele stadionului „Ion Oblemenco”, iar pe teren echipele sunt încă în tatonări. Se joacă într-un ritm alert, dar fazele de poartă lipsesc până în acest moment. Doar Mihăilă a avut o incursiune periculoasă, dar Dimitrov a gestionat greşit faza.

Minutul 1: A început meciul!

20:00 Avem şi echipa de start a Craiovei! Andrei Cristea e titular în atac, Fedele a revenit în primul 11, Dimitrov e trimis în teren pe postul de fundaş dreapta, în locul lui Martic.

19:22 Avem echipa de start a FCSB! Mihai Teja mizează pe Gnohere în atac, iar Iulian Cristea este folosit la mijlocul terenului, ca închizător. Bălaşa – Planic e cuplul de fundaşi centrali, Benzar a revenit după etapa de suspendare ispăşită în meciul cu Astra.

Craiova – FCSB se joacă duminică, de la ora 21:00, în etapa a opta a play-off-ului Ligii 1 Betano. Meciul e în direct la…