LIVE BLOG | CFR Cluj – FC Viitorul se joacă ACUM! Lovitură de teatru în Gruia! Rivaldinho a deschis scorul şi lupta la titlu se ”încinge”

• Rezerve: Tordai – V. Achim, A. Ciobanu, G. Ganea, P. Iacob, Eric, R. Boboc

Minutul 32: Cojocaru îi salvează din nou pe cei de la Viitorul! Culio intră în careu, îl întoarce pe Băluţă şi trage puternic cu stângul, dar portarul Viitorul reţine.

Minutul 14: GOOOOOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Rivaldinho deschide scorul în Gruia. Atacantul brazilian primeşte o pasă de la Houri, trage din unghi închis printre picioarele lui Vinicius şi îl învinge pe Arlauskis.

Minutul 12: Clujenii caută deschiderea scorului! Costache prinde un şut slab cu pământul, iar Cojocaru reţine balonul fără probleme şi tabela rămâne intactă.

Minutul 4: O primă şansă a campioanei României! Deac intră în careul advers, trage din unghi închis dar nu nimereşte spaţiul porţii şi Cojocaru repune mingea din careul de şase metri.

Minutul 1: Fluier de start în Gruia!

Golgheterul CFR-ului, George Ţucudean, cel care a avut probleme cardiace, nu e în lot pentru meciul din această seară.

Clujenii sunt obligaţi să câştige partida de pe teren propriu pentru a păstra avantajul de cinci puncte în faţa urmăritoarei FCSB, însă nu va avea o misiune uşoară. O va întâlni pe Viitorul, formaţie care se luptă pentru locul 3 şi care a încurcat-o pe FCSB în runda precedentă, scor 1-1. Acest lucru a fost evidenţiat şi de Dan Petrescu, antrenorul lui CFR: „În play-off a arătat că e cea mai în formă echipă. Ei mereu arată un fotbal extraordinar,…