LIVE BLOG | AEL Larisa – PAOK se joacă ACUM! Apărarea lui Lucescu este umilită, gazdele revin în joc

0

AEL Larisa – PAOK Salonic 1-1

Olympiakos – Xanthi 4-0

Echipa de start:

PAOK: Paschalakis – L. Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (Giannoulis 35) – Shakhov, S. Oliveira – Limnios, Pelkas, Biseswar – Swiderski

min 84 PAOK e la cârma jocului, pasează nestingherită, însă lipsa lui Akpom şi accidentarea lui Vieirinha afectează foarte mult jocul ofensiv al lui Lucescu.

min 65 GOL Larisa! Momente penibile pentru apărarea lui PAOK, iar Larisa reuşeşte să revină pe tabelă.

min 57 GOOOOOL PAOK! Pelkas deschide scorul cu un şut de la distanţă! La acest scor, PAOK Salonic este campioană, primul titlu după o pauză de 34 de ani!

min 56 Olympiakos se distrează, 4-0 cu Xanthi, gol Fortounis.

min 55 Început foarte greu de repriză pentru echipa lui Lucescu. Larisa domină jocul în aceste minute, ratează şanse importante de gol, iar PAOK îşi găseşte cu greu drum către careul gazdelor.

min 46 A început repriza a doua la Larisa – PAOK!

Pauză! Larisa – PAOK 0-0 şi Olympiakos – Xanthi 3-0. La aceste scoruri, PAOK are 74 de puncte, iar Olympiakos 69. Mai sunt două etape până la final. În caz de egalitate de puncte, PAOK e campioană graţie victoriilor din campionat împotriva lui Olympiakos. În clasamentele prezentate de site-urile de specialitate, Olympiakos figurează cu 66 de puncte şi un meci în minus. Este însă vorba despre partida întreruptă cu Panathinaikos la scorul de 1-0 pentru Olympiakos, partidă pe care Olympiakos o va câştiga, foarte posibil, la ”masa verde”.

min 44 Olympiakos a rezolvat partida cu Xanthi. E 3-0 în minutul 44, marcator Elabdellaoui.

min 35 Lucescu îşi pierde cel mai bun jucător. Căpitanul Vieirinha s-a accidentat la o săritură corp la corp cu un adversar şi a fost schimbat de Giannoulis.

min 28 La acest scor, PAOK amână câştigarea matematică a titlului….