Incredibil! Tentativă de blat în fotbalul românesc, la pauza meciului: „Era un musafir care umbla cu teancul de bani”. Patronul Ciprian Marica a oferit detalii

0

Stadion: Juventus (Bucureşti);

Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenţi: Gabriel Ion Catană (Târgovişte) şi Răzvan Mihai Dobre (Şotânga – Dâmboviţa).

• ►Daco Getica: Dr. Balauru – Călinţaru (cpt.), Cotigă, Motroc, Muşat, Eug. Nica, Ad. Voicu, Mîrzea, Bustea, Carabela, Acolatse
  • Rezerve: Gavrilaş – Val. Dima, Vl. Georgescu, M. Grigore, D. Cârjan, Teuţ, Petriş

Antrenor: Marius Baciu

• ►SSC Farul: Mih. Popa – Sabangeanu, Y. Twumasi, Roumadi, Zamfir, Tudorică (cpt.), MBaka, M. Fotescu, Jallow, Nic. Moise, G. Păun
  • Rezerve: Stavrev – Apostolache, M. Dumitraşcu, Ţăranu, Frâncu, Doumbia, Jabrovschi

Antrenor: Petre Grigoraş

La finalul partide disputate în Colentina, Bucureşti, Ciprian Marica a susţinut că o anumită persoană a încercat să le ofere jucătorilor săi bani pentru a trânti meciul. Totul s-a petrecut la pauză, când ambele echipei erau la vestiare şi scorul era 0-0. După pauză, bucureştenii au marcat de trei ori: „Probabil că la nivelul Ligii a 2-a se mai întâmplă astfel de lucruri, cert este că şi pentru mine e ceva nou, nu mi s-a mai întâmplat. Sper să fie aşa, doar o poveste, cu toate că treaba e reală şi cei care sunt în măsură să hotărască să ia măsuri. Noi am spus despre ce a fost vorba, să vedem. Sigur (n.r. – dacă a fost şocat). Mi-au scris cei din vestiar că avem un oaspete nepoftit care umblă cu un teanc de bani prin vestiar. Ce pot să spun?, a declarat fostul atacant al FCSB şi Dinamo, la TelekomSport.

Directorul sportiv al clubului, Ionel Dănciulescu, a…