Hermannstadt – FC Botoşani 0-2. Roman şi Golofca au marcat pe final, după ce echipa a rămas în zece oameni. Cum arată clasamentul în playout

0

Hermannstadt – FC Botoşani 0-2 (M. Roman 85, Golofca 90+2)

8. Concordia Chiajna – 16p.

Minutul 90+4: Fluier final. S-a terminat 2-0 pentru FC Botoşani, după un final nebun de meci.

Minutul 90+2: GOOOL FC Botoşani! Golofca însrie după un contraatac impecabil al echipei antrenate de Liviu Ciobotariu.

Minutul 85: GOOOL FC Botoşani! Mihai Roman înscrie un gol de mare atacant, după un moment de ezitare al gazdelor. Roman, înconjurat de patru adversari, a profitat de ezitarea acestora şi a trimis puternic sub transversală, pentru 1-0. În zece oameni, moldovenii dau lovitura.

Minutul 81: Răzvan Oaidă vede cartonaşul roşu! Acesta a intrat pe teren în urmă cu şapte minute şi a încasat două cartonaşe galbene. Astfel, acesta ar putea rata ultimele două partide în tricoul celor de la FC Botoşani. Din vară, acesta va fi jucătorul FCSB-ului.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+4: Final de primă repriză!

Minutul 38: A venit şi replica moldovenilor, în finalul primei reprize! Roman primeşte o centrare în careu şi trimite cu capul în bara porţii lui Căbuz.

Minutul 23: O nouă şansă pentru echipa lui Miriuţă! Jazvic intră în careu, poate şuta, dar preferă să trimită către Serediuc. Acesta trage din prima, dar nu nimereşte spaţiul porţii lui…