FC Botoşani – U Craiova 2-1. Debut fericit pentru Liviu Ciobotariu! Două goluri spectaculoase pentru Fabbrini şi Fulop. Mateiu a redus din diferenţă

0

FC Botoşani – U Craiova 2-1 (Fabbrini 25, Fulop 36 / Mateiu 79)

• FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Dumitraş – E. Papa, Karaboue – Golofca, Fulop, Fabbrini – M. Roman
  • Rezerve: Fraisl – Trujic, Ongenda, Târşa, Chitoşcă, Corban, Chindriş
  • U Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Kelic, Bancu – Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, Mihăilă, Burlacu – Koljic
  • Rezerve: Popescu – Tiago, Popa, Briceag, Fedele, Meza Colli, Glavina

Minutul 90+5: Final de meci la Botoşani! Liviu Ciobotariu obţine o victorie importantă la debutul său pe banca formaţiei din Moldova.

Minutul 79: GOOOOOOOOL Craiova! Mateiu înscrie cu capul, din centrul careului, după o centrare a lui Bancu, din partea stângă.

Minutul 60: Ocazie mare Botoşani. Bancu gafează şi pasează la adversar, Fulop e pe fază şi şutează din afara careului, dar mingea trece pe lângă vinclu.

Minutul 55: Cicâldău execută o lovitură liberă de pe stânga, dar Pap respinge greu în corner, de la rădăcina barei.

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 45+2: Pauză la Botoşani!

Minutul 36: GOOOOOOOOL FC Botoşani! Mihai Roman a primit mingea la picior, dintr-un aut, centrează excelent din rabona şi, lansat, Lorand Fulop reia cu capul, în forţă şi în poartă, din faţa lui Pigliacelli.

Minutul 25: GOL FC BOTOŞANI! Fabbrini primeşte mingea în flancul stâng, intră în centru, se aşază pentru un şut cu dreptul, balonul e uşor deviat şi îl păcăleşte pe Pigliacelli! Al doilea gol al fostului internaţional italian în Liga 1, după cel marcat contra lui Dinamo.

Minutul 1: A început meciul!

U Craiova este obligată să câştige partida de la Botoşani, după ce contracandidatele la titlu, CFR, FCSB şi Viitorul au reuşit să câştige duelurile cu Concordia Chiajna, Poli Iaşi, respectiv FC Voluntari. Trupa antrenată de Devis Mangia nu a mai pierdut în Liga 1 Betano de…