Cupa României | U Craiova – Viitorul 1-2. Rivaldinho a dat lovitura în Bănie, pe final, după ce Ianis Hagi a inventat un assist genial! Houri şi Bancu au mai marcat

0

• Miercuri, Astra a învins cu 3-1 CFR Cluj, în Gruia, astfel că e cu un picior în finala Cupei.

U Craiova – Viitorul 1-2 (Bancu 5 / Houri 77, Rivaldinho 89)

U Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Kelic, Briceag – Mateius, Cicâldău, Bic (Fedele 62) – Bărbuţ, Fortes (N. Rocha 66), N. Bancu
Rezerve: Popescu – T. Ferreira, Drăghici, Traşcă
Antrenor: Devis Mangia

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer – Houri, Băluţă, Vînă (P. Iacob 46) – Calcan (Rivaldinho 36), Drăguş, I. Hagi
Rezerve: Tordai – Mladen, Achim, Măţan, Eric
Antrenor: Gheorghe Hagi

Minutul 90+3: Final de meci la Craiova! Viitorul ia prima opţiune pentru calificarea în finala Cupei.

Minutul 89: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL VIITORUL! Rivaldinho dă lovitura în Bănie, cu un minut înainte de final. Pasă de gol genială a lui Ianis Hagi, care l-a lăsat singur cu Pigliacelli pe Rivaldinho, iar acesta nu a ratat ţinta.

Minutul 77: GOOOOOOOOOOLLLLLL VIITORUL! Lyes Houri egalează! Drăguş a găsit un assist excelent pentru Houri, francezul venit din spate, iar acesta înscrie cu un şut cu latul, fără speranţe pentru Pigliacelli.

Minutul 68: Ocazie Craiova! Bărbuţ trage puternic la poarta lui Cojocaru, din afara careului, iar portarul lui Hagi s-a întins şi a respins în faţă! Balonul a fost degajat de Boboc din faţa lui Rocha, care se pregătea să înscrie.

Minutul 46: S-a reluat partida dintre Craiova şi Viitorul.

Minutul 45+1: Pauză la Craiova. Oltenii conduc cu 1-0, graţie golului marcat de Bancu, la chiar prima ocazie importantă a partidei.

Minutul 30: Ocazie mare pentru Viitorul. Denis Drăguş a fost lansat spre poarta adversă, a scăpat singur cu Pigliacelli, dar a şutat dezamăgitor şi a trimis pe lângă poartă, dintr-o situaţie ideală. Rămâne 1-0 pentru Craiova.

Minutul 5: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL CRAIOVA!…