Concordia – U Craiova 1-3, scor stabilit în prima repriză. Oltenii se apropie de Viitorul şi FCSB. Cum arată clasamentul în acest moment

0

Concordia Chiajna – U Craiova 1-3 (Ropotan 27 / Koljic 24, Bărbuţ 32, Cicâldău 39)

Echipele de start:

• Concordia Chiajna: Caparco – Albu, Leca, Marc, Fota (Deaconu 36) – Ropotan – Grădinaru (Batin 66), Gorobsov, Prepeliţă, Măzărache (Nivaldo 38) – Guessan
  • Rezerve: A. Costache, P. Batin, M. Cristescu, Bărboianu, P. Ivanovici, R. Deaconu, Nivaldo
  • U Craiova: Pigliacelli – Martic, T. Ferreira, Kelic, Bancu – Mateiu, Fedele – Bărbuţ (Meza 69), Cicâldău, Mihăilă (Rocha 68) – Koljic (Bic 89)
  • Rezerve: L. Popescu, Dimitrov, Briceag, R. Popa, Bic, Nuno Rocha, Meza Colli

Minutul 90+4: Final de meci! Craiova s-a impus pe terenul celor de la Concordia Chiajna cu 3-1, scor stabilit în prima repriză. Koljic a deschis scorul în minutul 24, dintr-un penalty obţinut de Bărbuţ, dar Ropotan a restabilit egalitatea trei minute mai târziu, cu o lovitură de cap. Bărbuţ şi-a adus echipa în avantaj în minutul 32, după o acţiune personală, iar Cicâldău a închis tabela în minutul 39. Cu această victorie, Craiova rămâne pe locul patru, cu 32 de puncte, la un punct de Viitorul şi la două de FCSB. Concordia Chiajna este pe locul 13, cu 17 puncte.

Minutul 45: Pauză!

Minutul 39: GOOOOL Craiova! Koljic nu poate înscrie din poziţie ideală, mingea este respinsă până la Cicâldău, iar acesta trage pe jos şi înscrie.

Minutul 32: GOOOOL Craiova! Bărbuţ ia o acţiune pe cont propriu, intră în careu, trece de Fota şi şutează cu stângul direct în plasa porţii lui Caparco.

Minutul 27: GOOOOL Chiajna! ilfovenii restabilesc egalitatea prin Ropotan. Mijlocaşul a reluat cu capul o centrare venită de pe partea stângă.

Minutul 24: GOOOOL Craiova! Koljic şutează puternic şi îl execută pe…