CFR Cluj – Hermannstadt 1-1. Campioana rămâne la 6 puncte de FCSB. Miriuţă pleacă cu un punct din Gruia după un eurogol reuşit de Tătar şi un meci uriaş făcut de Căbuz

0

• Vineri, FC Botoşani a învins Concordia Chiajna, scor 1-0, iar Astra o scos un punct preţios la Mediaş.
  • Sâmbătă, Dunărea Călăraşi a ţinut în şah FCSB, într-un meci încheiat la egalitate, scor 1-1.

CFR Cluj – Hermannstadt 1-1 (Ţucudean 77 / Tătar 29)

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti). Asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti) şi Mihai Marica (Bistriţa)

CFR Cluj: Arlauskis – C. Manea, Lang, P. Vinicius, Camora – Djokovic, Bordeianu (A. Ioniţă 57), C. Deacs – A. Păuns (Petrila 65), Ţucudean, B. Omrani
Rezerve: J. Fernandez – Petelu, Hoban, Males, Costache
Antrenor: Antonio Conceicao

Hermannstadt: Căbuz – Company (P. Petrescu 36), Dandea, Dâlbea, I. Stoica, Tătar – Dumitrius, Moreira (Jazvic 75), S. Popovici –  Tsoumous, Blănaru (Mijuskovic 57)
Rezerve: T. Niga – Acsinte, Offenbacher, Lendric
Antrenor: Vasile Miriuţă

►Minutul 90+3: Fluier final. CFR Cluj rămâne la şase puncte în faţa FCSB, după 1-1 cu Hermannstadt. Clujenii au ratat o sumedenie de ocazii, în timp ce Cătălin Căbuz a fost cel mai bun jucător al oaspeţilor. Ţucudean a ajuns la cota 14 în Liga 1 Betano, iar Tătar şi-a trecut în cont un gol de generic în prima repriză, din lovitură liberă.

►Minutul 77: GOOOL CFR Cluj! După ce a ratat numeroase ocazii, Ţucudean a reuşit să restabiliească egalitatea. Golgheterul campioanei a combinat cu Omrani la marginea careului, după care a şutat pe jos, în forţă. Căbuz n-a mai putut face nimic de această dată, iar Ţucudean ajunge la cota 14 în Liga 1 Betano.

►Minutul 62: O nouă şansă uriaşă. Camora şutează în bară, mingea ricoşează la Ţucudean, care reia din prima spre poarta adversă. Din nou, pentru a treia oară, mingea e respinsă de pe linie de un apărător al oaspeţilor.

►Minutul 57: Schimbă fiecare. La CFR intră Ioniţă în…