„Câinii”, pe primul loc, dar în play-out! Dinamo – FC Hermannstadt 2-0. Echipa lui Mircea Rednic a marcat toate golurile în doar 15 minute şi nu a mai forţat

0

Dinamo – FC Hermannstadt 2-0 (Montini 12, Klimavicius 15)

Mircea Rednic & Co au rezolvat rapid meciul cu Hermannstadt, după doar 15 minute. Montini şi Klimavicius au înscris cu capul în decurs de doar trei minute, iar „câinii” şi-au făcut partida mai uşoară în faţa unui adversar incapabil să pună probleme.

După ce Dinamo a dus scorul al 2-0, echipa lui Vasile Miriuţă, fostul antrenorul din „Ştefan cel Mare”, a alergat după o egalare care nu a părut posibilă niciodată pe parcursul partidei. Alb-roşii au arătat ultimele intenţii ofensive spre finalul primei reprize, iar în actul secund nu au mai forţat.

Sibienii au controlat mingea după minutul 46, dar Mandanda a fost pus la încercare doar cu mingi trimise destul de slab spre poarta sa.

Minutul 90+4 Finalul partidei!

Minutul 82 Sibienii atacă, au posesia balonului, dar nu reuşesc să ameninţe poarta lui Mandanda, iar dinamoviştii par că au partida la îndemână.

Minutul 59 Jazvic pătrune în careu, dar trage slab la colţul scurt, iar Mandanda reţine fără probleme.

Minutul 46: A început repriza a doua!